9 August 2016
0 Comments

Lyric Video vs. videoklip?

V dnešní době se tvorba lyric videí k různým hudebním žánrům posouvá na novou úroveň. Čím dál méně se setkáváme s tím, že dá kapela svou píseň na youtube s vypsaným textem v poznámkách, nebo se svojí fotkou jako podkladem. Dá se vůbec lyric video považovat za videoklip? V mnoha případech už tomu tak skutečně je, protože provedení jak už v otázce timingu, nebo animačními postupy se posouvá daleko za úroveň karaoke textu se skákajícím červeným balónkem ukazujícím kde se zrovna nacházíme.

Kapela Acheron (Nyní Like-It), jako vítěz soutěže Vysočina Hledá Talent vyhrála jako jednu z cen natočení profesionálního videoklipu. Ale ještě předtím se kluci stavili k nám na firmu a probírali jsme, že dnes budou ještě s předstihem vypouštět píseň "Dál jdu sám", kterou nechtěli dát na youtube pouze s fotkou, ale chtěli, aby i toto video bylo něčím jiné, ale už nebyl čas vytvořit videoklip. Domluvili jsme se proto, že bychom v průběhu následujících tří dnů lyric video vytvořili.

Tvorba celého videa byla tedy uvalena s opravdu šibeničním termínem. Na videu se tedy pracovalo tři dny v kuse, od pěti hodin od rána až do pozdních večerních hodin, abychom termín stihnuli. Šlo v první řadě i o naší vlastní iniciativu, protože byl pro nás tento deadline výzvou a ukázal nám spoustu zjednodušujících postupů, které nás v naší tvorbě opět posunuli dál.

Jaký je verdikt? Lyric video je v této době cenově dostupnější forma videoklipu, která zaujme vždy více, než samotná píseň s doplňující fotografií. 

  • Jaroslav "Šety" Šetek

    Vystudoval produkci a režii ve Zlíne, a od chvíle kdy skončil začal podnikat v oblasti online marketingu se specializací na video a jeho postprodukci. Svoji práci miluje a svému rozvoji věnuje téměř veškerý volný čas.

0 Comments

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ